• W tym trudnym czasie dla wielu rodzin, proponujemy Państwu

konsultacje wychowawcze.

Bycie ze swoim dzieckiem to ogromna radość, dużo wzruszeń, ale też duży wysiłek.

Nie zawsze zachowanie dzieci jest zgodne z oczekiwaniami rodziców, nie zawsze nasze uczucia wobec „pociech” są jedynie ciepłe i przyjazne. Zazwyczaj chcemy, żeby było inaczej.

Czasami rodzic odczuwa bezsilność, kiedy jego działania wobec dziecka nie przynoszą efektów, albo przynoszą zupełnie odwrotny efekt niż oczekiwany.

Co robić, aby działania były skuteczniejsze? Co robić, aby dziecko na działania rodziców reagowało zgodnie z intencją rodzica? Co robić, żeby dziecko było spokojniejsze, „łatwiejsze”, szczęśliwsze? Żeby rodzic także nie tracił panowania nad sobą, nie popadał w przygnębienie lub rezygnację? Czy jest to możliwe?

Każdy z nas, rodziców mierzy się z różnymi dylematami dotyczącymi wychowania naszych dzieci. Bardzo chętnie będę Państwu towarzyszyć w szukaniu odpowiedzi na te dylematy, próbując dotrzeć do istoty problemu, dzieląc się swoją fachową wiedzą i doświadczeniem.

W swojej pracy korzystamy z narzędzi coachingowych, podejścia poznawczo-behawioralnego, idei porozumienia bez przemocy, wykorzystujemy swoją wiedzę z zakresu rozwoju dziecka.

Zapraszamy na indywidualne konsultacje wychowawcze dla jednego rodzica lub dla pary rodziców.

Zapraszamy do umawiania się:

♦ Błonie: sekretariat@zpppblonie.pl, tel 022 725 46 11,

♦ Blizne Jasińskiego: sekretariat_blizne@zpppblonie.pl, tel: 022 722 05 70

♦ Dziekanów Leśny: sekretariat_dziekanow@zpppblonie.pl, tel: 022 751 57 86

W okresie pandemii możliwe są konsultacje telefoniczne i przez Skype, Zoom.

Monika Świetlicka

881 -507 -527

Uruchomiona została w naszej placówce  na czas ferii zimowych infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców.

Zadzwoń:

- jeśli jesteś młodą osobą i masz problemy w domu, w szkole z rówieśnikami albo czujesz, że masz wszystkiego dość lub myślisz, że coś z Tobą jest nie tak

- jeśli jesteś rodzicem i doświadczasz trudności w relacji ze swoim dzieckiem, nie jesteś pewien czy metody wychowawcze, które stosujesz są dobre.

Dyżury na infolinii odbywają się:

- 11.01- poniedziałek -11.30- 13.30

-12.01- wtorek – 12.00-14.00