•        Program wychowania przedszkolnego "Nasze Przedszkole" autorstwa Wiesławy Żaby-Żabińskiej, Wioletty Majewskiej i Renaty Paździo obowiązuje w naszym przedszkolu od wielu lat. Program jest zgodny z wymaganiami Podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli oraz innych form przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego. Realizacja tego programu umożliwia pełne przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej. Głównym celem programu jest rozwijanie ośmiu kompetencji kluczowych, określonych i opisanych przez Rade Unii Europejskiej. Struktura programu jest oparta na pięciu formach aktywności dziecięcej: społecznej, językowej, poznawczej, artystycznej oraz ruchowej.