• W naszym przedszkolu wszystkie dzieci pięcioletnie i sześcioletnie mają co tydzień okazję uczestniczyć w dodatkowych zajęciach plastycznych.

Zajęcia te prowadzą utalentowane plastycznie nauczycielki:

Małgorzata Krakowiak, Marzena Markiewicz, Agnieszka Urbaniak.

Kształtowanie osobowości dziecka powinno dokonywać się w toku różnorodnej aktywności. Poprzez twórczość plastyczną, wewnętrzny świat małego człowieka ma możliwość uzewnętrznienia.

Temu właśnie służy program "Zabawy z plastyką", realizowany w trakcie zajęć dodatkowych w Publicznym Przedszkolu Nr 1 w Lesznie im. Leśnych Skrzatów. Program ma na celu wzbogacenie wrażliwości estetycznej i rozwijanie inwencji twórczej dzieci poprzez różnorodne działania plastyczne. W trakcie zajęć plastycznych dzieci mają możliwość rozwijania wyobraźni, pomysłowości, odkrywają własne możliwości twórcze, poznają różnorodne techniki plastyczne. Uczą się otwartości na nowe i odkrywają przyjemność z działania. Niezwykle istotne jest budzenie u dzieci motywacji do samodzielnego wykonywania zadania, a także rozwijanie wiary we własne możliwości.

Tematyka prac dostosowana jest do pory roku, świąt okolicznościowych i zainteresowań dzieci