• Konkurs zakończony.

• Załącznik do Informacji Nr 19/2024 z dnia 19.02.2024 r.

REGULAMIN PRZEBIEGU PRZEGLĄDU FOTOGRAFICZNEGO

w roku szkolnym 2023/2024

Pod hasłem:
        „Mój dom, moja okolica, moja gmina”

1. Miejsce przeprowadzenia przeglądu:

Publiczne Przedszkole Nr 1 w Lesznie im. „Leśnych Skrzatów”

05-084 Leszno, ul. Polna 22.

1. Cele przeglądu:
        • prezentacja i promocja fotografii jako dziedziny sztuki i języka komunikacji kulturowej;
        • popularyzacja twórczości fotograficznej;
        • inspiracja rozwoju zdolności twórczych;
        • promowanie piękna najbliższej okolicy.

1. Kogo dotyczy przegląd fotograficzny:

Rodziców i dzieci uczęszczających do Publicznego Przedszkola Nr 1  w Lesznie im. „Leśnych Skrzatów”.

1. Forma przeglądu fotograficznego:

Dziecko wraz z rodzicem wykonują zdjęcie w formacie A4, przedstawiające ważne miejsca znajdujące się w gminie Leszno (miejsca użyteczności publicznej, charakterystyczne krajobrazy, elementy przyrody) i bezpośrednio z nią związane. Każdy uczestnik może zgłosić jedną podpisaną fotografię /imię i nazwisko dziecka i rodzica, numer grupy przedszkolnej/  wraz z nadanym tytułem zdjęcia.

1. Warunki uczestnictwa w przeglądzie fotograficznym:

Przegląd fotograficzny przewidziany jest dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych Publicznego Przedszkola Nr 1 w Lesznie im. „Leśnych Skrzatów”. Chęć przystąpienia do przeglądu fotograficznego rodzice zgłaszają do wychowawców poszczególnych grup lub bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za organizację przeglądu.

Wyrażenie zgody na udział w przeglądzie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody
        na publikację zdjęcia w holu przedszkola oraz na stronie internetowej przedszkola.

1. Termin przeprowadzenia przeglądu fotograficznego:
        1. Dnia 19.02.2024 r. – ogłoszenie przeglądu fotograficznego.
        2. W dniach: 19.02 – 26.02.2024 r. – rodzice zgłaszają chęć przystąpienia do przeglądu fotograficznego na karcie zgłoszenia u nauczycieli poszczególnych grup.
        3. Od dnia 04.03.2024 r. do 12.03.2024 r. – rodzice przynoszą do wychowawców poszczególnych grup wykonaną fotografię.
        4. W dniach: od 13.03 do 15.03.2024 r. – zgłoszone do przeglądu fotografie zostaną wyeksponowane i zaprezentowane na tablicy w holu głównym przedszkola oraz Pani Dyrektor wręczy wszystkim uczestnikom przeglądu fotograficznego pamiątkowy dyplom i nagrody.

1. Patronat nad przebiegiem przeglądu fotograficznego obejmuje:

Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 1 w Lesznie im. „Leśnych Skrzatów” Pani Małgorzata Superek.

1. Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie przeglądu fotograficznego:
        • Emilia Bogucka – nauczyciel, wychowawca grupy IV
        • Edyta Wrzesińska – nauczyciel, wychowawca grupy III