• „ROWEROWY MAJ”

Ogólnopolska akcja, w której nasze przedszkole bierze udział drugi raz.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zrównoważoną mobilność w śród dzieci i młodzieży. Po raz pierwszy odbyła się w roku 2014 z inicjatywy Miasta Gdańsk. W roku 2023 wzięły w niej udział 1323 placówki edukacyjne z 41 miast i gmin.

Począwszy od 4 maja do 31 maja 2023 roku wszystkie osoby, które zgłosiły się do udziału w przedsięwzięciu, zamieniły samochody na rowery, hulajnogi i przyjeżdżały nimi do przedszkola. Przedszkolny parking zapełnił się kolorowymi pojazdami. Przedszkolaki bardzo chętnie korzystały z takiej aktywności i nie przeszkadzała im wczesna pora ani kapryśna pogoda. Nauczycielki skrupulatnie notowały przejazdy w specjalnych, indywidualnych karnetach. Na ich podstawie w czerwcu przyznano nagrody.

W tegorocznej edycji w naszym przedszkolu udział wzięło 81 dzieci – przedszkolaków i 17 pracowników.

Nagrody zostały podzielone według kategorii:

• I miejsce – od 18 do 20 przejazdów; (25 uczestników) /imienny bidon, gra planszowa, breloczek w kształcie roweru, dyplom.
        • II miejsce – od 15 do 17 przejazdów; (22 uczestników) /imienny bidon, kubek ceramiczny, breloczek w kształcie roweru, dyplom.
        • III miejsce – od 12 do 14 przejazdów. (19 uczestników) /imienny bidon, worek, breloczek w kształcie roweru, dyplom.
        • IV miejsce – poniżej 11 przejazdów (32 uczestników) /imienny bidon, breloczek w kształcie roweru, dyplom.

W tym roku zostały również wyłonione do nagrody głównej (500 złotych) dwie najbardziej aktywne grupy VIII i IX. Za otrzymaną kwotę nauczycielki wspólnie z Panią Dyrektor oraz dziećmi wybiorą i zakupią zabawkę dla przedszkolaków. Patronem przedsięwzięcia jest Gmina Leszno. Wójt, pan Grzegorz Banaszkiewicz ufundował atrakcyjne nagrody. Osobą odpowiedzialną na terenie przedszkola jest nauczycielka Edyta Wrzesińska.

GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom i zapraszamy do wzięcia udziału w akcji za rok!

Edyta Wrzesińska

• Informacja Nr 55/2023 z dnia 18.04.2023 r.

ROWEROWY MAJ 2023”

-akcja, której głównym celem jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w tym w szczególności komunikacji rowerowej.

Nasze Przedszkole dołączyło do tegorocznej kampanii „ROWEROWY MAJ 2023”, zainteresowanych prosimy zapoznanie się z poniżej zamieszczonymi informacjami:

• Organizatorem lokalnym jest GMINA LESZNO.

• Czas trwania kampanii - od dnia 4 maja do 31 maja 2023 r.

• Formularze zgody na udział dziecka w kampanii do pobrania u wychowawców poszczególnych oddziałów.