• ZAŁOŻENIA  PRACY WYCHOWAWCZO  - DYDAKTYCZNO – OPIEKUŃCZEJ

KWIECIEŃ 2024 r.

Tematy kompleksowe zaplanowane do realizacji:

1. (01.04 – 05.04.2024 r.)  „MAMY RÓŻNE CHARAKTERY.”
          2. (08.04 – 12.04.2024 r.) „WIOSNA NA WSI.”
          3. (15.04 – 19.04.2024 r.) „ZABAWA W TEATR.”
          4. (22.04 – 03.05.2024 r.) „DBAMY O ZIEMIĘ.”

• Rozwijanie umiejętności rozróżniania emocji.
          • Rozpoznawanie swoich emocji oraz dostrzeganie ich u innych ludzi.
          • Kształtowanie postawy aktywnego spędzania czasu oraz nawiązywania serdecznych i kulturalnych kontaktów rówieśniczych.
          • Doskonalenie wiedzy o zwierzętach żyjących na wiejskim podwórku.
          • Poznawanie dorosłych i młodych zwierząt hodowanych na wsi.
          • Rozwijanie zdolności manualnych poprzez zastosowanie różnych technik plastycznych.
          • Wzbogacanie czynnego słownictwa dzieci o słownictwo związane z teatrem.
          • Rozwijanie możliwości artystycznych dzieci poprzez wzbudzanie zainteresowania teatrem.
          • Poznawanie zagrożeń dla środowiska przyrodniczego wynikających z działalności ludzi.
          • Uwrażliwienie dzieci na piękno świata przyrody poprzez pogłębianie przeżyć dziecięcych.
          • Doskonalenie umiejętności matematycznych.
          • Stwarzanie sytuacji umożliwiających prowadzenie obserwacji oraz wyciąganie z nich wniosków.
          • Aktywne uczestniczenie w zabawach ruchowych.
          • Poruszanie się rytmiczne do muzyki.
          • Powtarzanie i zapamiętywanie słów w języku angielskim.
          • Rozwijanie mowy poprzez zabawy logopedyczne.
          • Dalsze usamodzielnianie dzieci w wykonywaniu czynności samoobsługowych (ubieranie się i rozbieranie, jedzenie, czynności higieniczne).
          • Zwracanie uwagi na poprawne trzymanie kredki, sztućców.
          • Kształtowanie umiejętności kulturalnego spożywania posiłków.
          • Rozwijanie predyspozycji i możliwości dzieci poprzez pracę indywidualną dostosowaną do potrzeb.
          • Wdrażanie do przestrzegania i stosowania zasad bezpieczeństwa podczas zabaw w sali, na placu zabaw, a także w trakcie spacerów.
          • Stosowanie form grzecznościowych względem siebie oraz wobec dorosłych.